Aktualności

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku

Życzymy Wam zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań. Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój, wytchnienie i radość. Każda chwila świąt Bożego Narodzenia niech żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was zdrowiem, pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia! Serdeczne życzenia wszystkim KRWIODAWCOM przesyłają: Pani Prezes, Zarząd i Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia Honorowych Dawców(…)

Obchody Światowego Dnia Krwiodawcy

14 czerwca w auli Magna Pałacu Branickich odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Krwiodawcy. Jednym z gości honorowych był Sekretarz Stanu Waldemar Kraska (co upamiętniono na powyższym zdjęciu). Liczne zgromadzeni goście otrzymali odznaczenia państwowe oraz statuetki. Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi w Białymstoku zostało wyróżnione w jednej z kategorii – co prezentuje dumnie Pani Prezes Katarzyna(…)

Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności  i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Zdrowych, radosnych i pogodnych, spędzonych w gronie rodzinnym Świąt Wielkanocnych

Pomoc dla Ukrainy

Drodzy Krwiodawcy, wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć dzieło pomocy Ukrainie, proszeni są o dostarczanie ich do Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Warszawskiej 29. Można dostarczać wodę, żywność z długim terminem przydatności (makaron, ryż, konserwy, słoiki), nowe środki opatrunkowe, nowe koce, nowe śpiwory, nowe środki kosmetyczne – żadnej odzieży! Można dostarczać również pieluchy oraz środki przeciwbólowe (nowe).(…)

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu, aby ten wspaniały czas upłynął w spokojnej, rodzinnej atmosferze i przyniósł wiele radości, ciepła, pogody ducha oraz optymizmu na Nowy 2021 Rok. Serdeczne życzenia wszystkim KRWIODAWCOM przesyłająZarząd i Komisja RewizyjnaStowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Białymstoku

Światowy Dzień Krwiodawcy

Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy Zarząd – na czele z panią prezes Katarzyną Adamską – oraz Komisja Rewizyjna, pragną złożyć wszystkim krwiodawcom, a w szczególności członkom Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Białymstoku najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności. To dzięki Honorowym Dawcom Krwi każdego dnia ratowane jest życie i zdrowie wielu ludzi, którzy zdani są(…)

Dwa dni wolne od pracy i zniżki na przejazdy…

Od wtorku 26 stycznia 2021 r. honorowemu dawcy krwi, który oddał krew lub jej składniki, w tym osocze po chorobie COVID-19, przysługuje zwolnienie od pracy oraz zwolnienie od wykonywania czynności służbowych w dniu, w którym oddał on krew lub jej składniki oraz w dniu następnym. We wtorek weszły bowiem w życie przepisy, które zagwarantowały mu(…)

Odwołanie Balu Krwiodawców

Z przykrością zawiadamiamy również, że „Bal Krwiodawców”, który tradycyjnie odbywał się w karnawale w tym roku nie odbędzie się. Wierzymy, że Krwiodawcy zrozumieją przyczyny braku możliwości organizacji balu związane z pandemią Sars-Cov-2.

Siedziba SHDK zamknięta

W imieniu Pani Prezes Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Białymstoku informujemy, iż od marca 2020 roku w konsekwencji pandemii koronawirusa, decyzją Dyrekcji RCKiK biuro SHDK jest zamknięte – dawcy/interesanci nie są przyjmowani.

Zapytanie w sprawie szczepień COVID-19

Honorowy Dawca Krwi Pan Grzegorz Sawicki zwrócił się do RCKiK z następującym zapytaniem: „Dzień dobry, czy Zasłużonemu Honorowemu Dawcy Krwi przysługują uprawnienia do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie szczepienia na sars-cov-2? Czy traktowane jest jako wolontariat w grupie 0 do szczepienia? Czy z tego tytułu RCKiK w Białymstoku prowadzi zapisy? Jeżeli(…)