About

Posts by :

Dwa dni wolne od pracy i zniżki na przejazdy…

Od wtorku 26 stycznia 2021 r. honorowemu dawcy krwi, który oddał krew lub jej składniki, w tym osocze po chorobie COVID-19, przysługuje zwolnienie od pracy oraz zwolnienie od wykonywania czynności służbowych w dniu, w którym oddał on krew lub jej składniki oraz w dniu następnym. We wtorek weszły bowiem w życie przepisy, które zagwarantowały mu(…)

Odwołanie Balu Krwiodawców

Z przykrością zawiadamiamy również, że „Bal Krwiodawców”, który tradycyjnie odbywał się w karnawale w tym roku nie odbędzie się. Wierzymy, że Krwiodawcy zrozumieją przyczyny braku możliwości organizacji balu związane z pandemią Sars-Cov-2.

Siedziba SHDK zamknięta

W imieniu Pani Prezes Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Białymstoku informujemy, iż od marca 2020 roku w konsekwencji pandemii koronawirusa, decyzją Dyrekcji RCKiK biuro SHDK jest zamknięte – dawcy/interesanci nie są przyjmowani.

Zapytanie w sprawie szczepień COVID-19

Honorowy Dawca Krwi Pan Grzegorz Sawicki zwrócił się do RCKiK z następującym zapytaniem: „Dzień dobry, czy Zasłużonemu Honorowemu Dawcy Krwi przysługują uprawnienia do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie szczepienia na sars-cov-2? Czy traktowane jest jako wolontariat w grupie 0 do szczepienia? Czy z tego tytułu RCKiK w Białymstoku prowadzi zapisy? Jeżeli(…)

Wesołych świąt Bożego Narodzenia

Wesołych świąt Bożego Narodzenia

Każdy już czym prędzej bieży, by dołączyć do pasterzy.My spieszymy z życzeniami, aby być tu razem z Wami.Zdrowia, szczęścia, pomyślności i niech dobro wśród Was gości.I niech Boga wielka moc na Was spłynie w świętą noc. Serdeczne życzenia Bożonarodzeniowe i Noworocznewszystkim KRWIODAWCOM przesyłająZarząd i Komisja RewizyjnaStowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Białymstoku