Aktualności

Światowy Dzień Krwiodawcy

Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy Zarząd – na czele z panią prezes Katarzyną Adamską – oraz Komisja Rewizyjna, pragną złożyć wszystkim krwiodawcom, a w szczególności członkom Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Białymstoku najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności. To dzięki Honorowym Dawcom Krwi każdego dnia ratowane jest życie i zdrowie wielu ludzi, którzy zdani są(…)

Dwa dni wolne od pracy i zniżki na przejazdy…

Od wtorku 26 stycznia 2021 r. honorowemu dawcy krwi, który oddał krew lub jej składniki, w tym osocze po chorobie COVID-19, przysługuje zwolnienie od pracy oraz zwolnienie od wykonywania czynności służbowych w dniu, w którym oddał on krew lub jej składniki oraz w dniu następnym. We wtorek weszły bowiem w życie przepisy, które zagwarantowały mu(…)

Odwołanie Balu Krwiodawców

Z przykrością zawiadamiamy również, że „Bal Krwiodawców”, który tradycyjnie odbywał się w karnawale w tym roku nie odbędzie się. Wierzymy, że Krwiodawcy zrozumieją przyczyny braku możliwości organizacji balu związane z pandemią Sars-Cov-2.

Siedziba SHDK zamknięta

W imieniu Pani Prezes Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Białymstoku informujemy, iż od marca 2020 roku w konsekwencji pandemii koronawirusa, decyzją Dyrekcji RCKiK biuro SHDK jest zamknięte – dawcy/interesanci nie są przyjmowani.

Zapytanie w sprawie szczepień COVID-19

Honorowy Dawca Krwi Pan Grzegorz Sawicki zwrócił się do RCKiK z następującym zapytaniem: „Dzień dobry, czy Zasłużonemu Honorowemu Dawcy Krwi przysługują uprawnienia do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie szczepienia na sars-cov-2? Czy traktowane jest jako wolontariat w grupie 0 do szczepienia? Czy z tego tytułu RCKiK w Białymstoku prowadzi zapisy? Jeżeli(…)

Wesołych świąt Bożego Narodzenia

Wesołych świąt Bożego Narodzenia

Każdy już czym prędzej bieży, by dołączyć do pasterzy.My spieszymy z życzeniami, aby być tu razem z Wami.Zdrowia, szczęścia, pomyślności i niech dobro wśród Was gości.I niech Boga wielka moc na Was spłynie w świętą noc. Serdeczne życzenia Bożonarodzeniowe i Noworocznewszystkim KRWIODAWCOM przesyłająZarząd i Komisja RewizyjnaStowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Białymstoku

Bal krwiodawców 2020

Z okazji 24 rocznicy powstania SHDK odbędzie się „Bal Krwiodawców”, który odbędzie się w dniu 21.02.2020 w restauracji Mozart w Białymstoku, w godz.19,00-4,00.Informacje i bilety w siedzibie SHDK.

Kongres Stowarzyszenia SHDK

Serdecznie zapraszamy na Kongres Stowarzyszenia, który odbędzie się w dniu 25,04,2019 w RCKiK w Białymstoku w auli o godzinie 14. Podczas Kongresu odbędą się wybory nowych władz oraz zostaną zaprezentowane proponowane zmiany w statucie.

Konferencja „Ogród Zmysłów i Namiętności”

Zapraszamy na konferencję „Ogród Zmysłów i Namiętności” na rzeczStowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Białymstoku Dobry Pomysł  17.11.2017 w Hotelu Silver w Białymstoku o godz. 17.00. Misją SHDK oddział Dobry Pomysł jest organizowanie i wspieranie działań służących krwiodawstwu poprzez gromadzenie środków i darów rzeczowych oraz propagowanie idei honorowego krwiodawstwa. Działa non profit. Realizuje projekty skierowane na rzecz pomocy dzieci oraz(…)

Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej

Poniżej umieszczamy treść ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych. Dz.U. 2008 nr 164 poz. 1027. Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej z dn. 27 sierpnia 2004r.